Tervetuloa!

Tervetuloa!

Tervetuloa Vaasan, seudun ja Merenkurkun saariston uudelle sivustolle! Tämä on sivuston kehitysversio, jonka sisältöjä täydennetään. Mitä mieltä olet sivustosta?

Ohita valikko

Orkesterin yhteystiedot

Orkesterin osoitetiedot

Postiosoite

Vaasan kaupunginorkesteri
PL 3
65101 Vaasa

Käyntiosoite

Vaasan kaupungintalo (2. krs.)
Senaatinkatu 1
65100 Vaasa
puh. 06 325 3750

Laskutusosoite

Vaasan kaupunki
Kaupunginorkesteri
PL 129
65101 Vaasa
Y-tunnus: 0209602-6

Henkilökunta

Orkesterin toimisto

Merja Tyynelä, Intendentti
06 325 3766, 040 524 8877
merja.tyynela@vaasa.fi

Josefiina Vanhanen, Tiedotus- ja markkinointikoordinaattori
0400 860 745
josefiina.vanhanen@vaasa.fi

Jaakko Kortesharju, Nuotistonhoitaja-tuottaja
0500 669 101
jaakko.kortesharju@vaasa.fi

Sirpa Parkkali-Tuovinen, Toimistonhoitaja
06 325 3750
sirpa.parkkali@vaasa.fi

Kaupungintalon henkilökunta

Jari Suomela, Kaupungintalon isäntä ja isännöitsijä, jari.suomela@vaasa.fi

Kenneth Salmensuo, Kaupungintalon virastomestari, kenneth.salmensuo@vaasa.fi

Puh. 040 501 0240

Café Maestro

Tuija Kaski-Kuula
tuija.kaski-kuula@vaasa.fi
Puh. 040 836 2616

Yhteystiedot